English time: Mali poszukiwacze skarbów na przedszkolnym placu zabaw

Dzisiaj, w ten słoneczny dzień, nasze przedszkolaki na lekcjach języka angielskiego uruchomili wszystkie swoje zmysły na przedszkolnym placu zabaw. Były znane nam piosenki, zadania ruchowe oraz poszukiwanie skarbów w postaci kodów QR. Odkryte kody przez naszych małych detektywów zawierały zadania i czynności do wykonania w języku angielskim. Utrwalaliśmy m.in. czynności takie jak

Jump! (Skacz), Run! (biegnij), walk (spaceruj), Dance! (Tańcz), brush your teeth (umyj zęby), wash your face (umyj twarz), get dressed (ubierz się), eat breakfast (zjedz śniadanie), go to school (idź do szkoły); nazwy kolorów: blue (niebieski), green (zielony), red (czerwony), yellow (żółty) i wiele innych wyrażeń w dostępnych poniżej piosenkach. 

Nie brakowało zadań muzycznych z kartami obrazkowymi, a to wszystko w otoczeniu przyrody. Drodzy Rodzice pamiętajcie, że nie ma nic lepszego od wyjścia z dziećmi na dwór, aby pozwolić im stymulować wszystkie zmysły na świeżym powietrzu, zwłaszcza w tym w okresie wakacyjnym!