Zabawy oddechowe

Ćwiczenia oddechowe to bardzo ważna część terapii i profilaktyki logopedycznej, a także wspaniałe ćwiczenie dla płuc poprawiające sprawność całego organizmu. Dzięki odpowiedniemu oddechowi nie tylko poprawiamy naszą mowę, ale również poprzez odpowiednie dotlenienie organizmu jesteśmy sprawniejsi fizycznie, a i nasz mózg dużo lepiej pracuje.

Chciałabym Państwu zaproponować proste zabawy oddechowe, które możecie wykonać ze swoimi dziećmi w domu, czy na spacerze, z korzyścią dla dzieci i dla Was samych.

Będę zamieszczała na stronie internetowej naszego przedszkola po jednej zabawie na każdy dzień naszego rozstania z przedszkolem.

Zabawy te możemy wykonywać tak często jak tylko chcemy i tak długo jak sprawiają nam one przyjemność.

Wystarczy, że poświęcimy na nie kilka minut dziennie.

Dzisiaj chciałabym zaproponować bardzo prostą i przyjemną zabawę z woreczkiem foliowym.

Naszym dzieciom ciężko jest napompować balon i często takie ćwiczenie kończy się złością związaną z nieudanymi próbami , dlatego naukę nadmuchiwania warto zacząć od nadmuchiwania woreczków foliowych, jest to dużo łatwiejsze, można wykonać kilka prób, a na później zawiązać woreczek jak balonik i pomalować go pisakami. A na końcu klasnąć lub tupnąć w „balonik” robiąc wielkie BUM!