Dzień logopedy

W drugim tygodniu marca w Przedszkolu Publicznym im. Misia Uszatka w Strzyżowicach, obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. W tym czasie oprócz normalnych zajęć terapeutycznych i grupowych odbyły się również wyjątkowe zajęcia profilaktyczne i przedstawiające pracę logopedy. Wszystkie dzieci miały okazję poćwiczyć mowę i zobaczyć co wyjątkowego robią ich rówieśnicy na terapii logopedycznej, oraz dowiedzieć się na czym polega praca logopedy. Na zajęciach przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w recytowaniu wierszyków logopedycznych, wykonywały również gimnastykę buzi i języka, oraz ćwiczenia oddechowe indywidualne i w parach, z wykorzystaniem piórek i kolorowych pomponików. Atrakcyjności zajęciom dodawał fakt, że wszystkie zadania zostały ukryte w balonikach, które należało przebić aby dowiedzieć się jakie zadanie należy wykonać, a instrukcję do ćwiczeń przedstawiały same przedszkolaki, wcielając się w rolę logopedy.

Profilaktyka logopedyczna jest stałym elementem zajęć w naszym przedszkolu i jest prowadzona według autorskiego programu profilaktyki logopedycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym „Wesołe podróże Pana Języka”.

Z okazji święta logopedy, ukazał się również na stronie internetowej przedszkola kolejny artykuł dotyczący wad wymowy , z którego rodzice mogą się dowiedzieć co powinno ich niepokoić w rozwoju mowy dzieci w wieku przedszkolnym. Zapraszamy do lektury.