,,Na tropach zimy” – projekt eTwinning w naszym przedszkolu!

,,Na tropach zimy” – spróbujmy zebrać nasze skojarzenia z tym tematem….I od tego zaczęli nasi przedszkolacy, w roli głównej z grupą Wesołych Nutek. Może to śnieg, lód albo bałwanki? 

Wspólnie stworzyliśmy mapę takich myśli na zajęciach z języka angielskiego. Zobaczcie jakie powstały nasze zimowe doświadczenia:

W ramach naszego projektu, w którym braliśmy udział w członkostwie 29 partnerów z innych przedszkoli w naszym kraju wykonaliśmy jeszcze wiele różnych zadań.

Na zapoznanie się partnerów, wykonaliśmy fotografię na której ukryliśmy jeden płatek śniegu oraz braliśmy udział w aktywności „Roz-poznaj mnie! Dzięki aplikacji Padlet, na której były osadzone wszystkie inne zdjęcia grup szukaliśmy ukrytych płatków śniegu w innych grupach przedszkolnych. To nie takie łatwe? Dla naszej grupy Wesołych Nutek to zadanie sprawiło wiele radości, wzbudziło ich ciekawość i zainteresowanie jak wyglądają ich rówieśnicze grupy oraz ich otoczenie.

Na tropach śniegu, ale co zrobić, żeby ten śnieg został z nami jak najdłużej? 

Aby nasza zima była biała, piękna i utrzymać ten stan powstały śniegowe czary mary.Wszyscy powtarzaliśmy: 

Making snow angels fun, fun, fun,

throwing snowballs, run, run, run! 

No i udało się! Otoczenie naszego przedszkola nabrało prawidziwie zimowej aury. Powstały również piękne prace plastyczne pt. ,,Zimowy krajobraz”.  


Teraz pora na zimowy raport pogodowy. Pokazaliśmy naszym partnerom jak wygląda zima zza okna przedszkola w Strzyżowicach, jak wyglądało nasze niebo, krajobraz, a nawet i to co mamy pod stopami. 

Skoro śniegu napadało sporo, to udało nam się ulepić bałwana, którego nazwaliśmy Teddy, na cześć Misia Uszatka- patrona naszego przedszkola. Nasz Teddy został osadzony na mapie bałwanków w aplikacji Padlet wśród wielu innych przedszkolnych bałwanków w Polsce.

Ale to nie wszystko, nasz bałwanek przemówił ludzkim głosem. A tutaj złapaliśmy go na gorącym uczynku:

A to wszystko dzięki czarodziejskim aplikacjom Chatter Pix, narzędziom Canva, Mentimeter i Answergarden. Nasze dowody współpracy zostały osadzone w projekcie eTwinning ,,Na tropach zimy”. Projekt został wprowadzony przez nauczyciela języka angielskiego Patrycję Bentkowską-Hetmańczyk we współpracy z wychowawcą grupy Panią Sylwią Madej. Nasze Wesołe Nutki przełamały pierwsze lody w krajowej współpracy międzyszkolnej. Kto wie, może kiedyś zawędrują gdzieś dalej:)