Joga dla dzieci

SZANOWNI RODZICE !
Z wielką radością chciałabym zaprosić Państwa dzieci na zajęcia z jogi dla przedszkolaków, które odbywać się będą na terenie naszego przedszkola od stycznia raz w tygodniu ( Wesołe Nutki i Motylki – czwartki 15:00-15:35, Gromadka Puchatka, Sówki i Zajączki – piątki 15:00-15:35).
Zajęcia są bezpłatne , ale obowiązują na nie zapisy drogą mailową na adres: [email protected] W wiadomości proszę o imię i nazwisko dziecka oraz nazwę grupy. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Jestem nauczycielem w Naszym przedszkolu, oraz instruktorką jogi dla dzieci, dlatego też proszę nie mieć obaw , że zajęcia będzie prowadziła osoba z zewnątrz.
Joga dla dzieci to zajęcia oparte na jodze, przede wszystkim pod kątem ćwiczeń i relaksacji, a nie filozofii, czy religii. Podstawową ich funkcją jest wspieranie naturalnej aktywności ruchowej dziecka, lecz jest także wspaniałą okazją do wyćwiczenia u dziecka uważności i wyciszenia. Regularnie wykonywanie asan kształtuje u dziecka nawyk prawidłowej postawy ciała, zwiększa ogólną sprawność, przede wszystkim siłę, elastyczność i równowagę. Na poziomie psychicznym zajęcia te rozwijają zdolność koncentracji i wyciszenia , uczą jak radzić sobie ze stresem, poprawiają dyscyplinę. Zajęcia z jogi dla dzieci mają charakter dynamiczny i są dostosowane do możliwości każdego dziecka. Każdy wykonuje ćwiczenia tak jak pozwala mu na to jego ciało. Dziecko uczestnicząc w zajęciach powinno skupić uwagę na sobie, koncentrować się na ćwiczeniach, nie rywalizować z innymi uczestnikami. Wszystkie ćwiczenia są bezpieczne i kształtują w dziecku zdrowe nawyki. Dzięki połączeniu ruchu z muzyką relaksacyjną, kreatywną zabawą, ćwiczenia te stają się dla dzieci atrakcyjna formą ruchową i sposobem na zredukowanie napięć i stresu.
Serdecznie zapraszam 🙂
Ewelina Herman