Pomaganie jest fajne!

Dzieciaki z grupy Zajączki, po usłyszeniu historii o dzielnej małej Oliwce, która walczy ze straszliwym SMAkiem, od razu wzięły sprawy w swoje ręce! Po utworzeniu przez ciocię pudełka przeznaczonego dla 4 miesięcznej dziewczynki, ochoczo zaczęły przynosić do przedszkola monety na „Górę grosza”. Codziennie dopytują, ile jeszcze pieniążków zostało do uzbierania i z wielką chęcią wrzucają nawet te swoje oszczędności. Przynoszą woreczki z jednogroszówkami sprawiając, że nasza skrzynka jest coraz cięższa.

Korzystając z okazji, chciałybyśmy zwrócić się do Państwa o pomoc dla tej małej „Koniczynki”, która walczy o swoje życie. Jej historia jest bliska nam wszystkim i widząc po tym, jak różnorakie akcje powstają, by pomóc zebrać dla niej tą niewyobrażalnie wielką kwotę, wierzę, że nie przejdą Państwo obok niej obojętnie. Czas bardzo szybko się kurczy a kwota do uzbierania pozostała nadal przeogromna.

Jest kilka sposobów, by wspomóc naszą Koniczynkę:

• Góra grosza- zachęcamy wszystkich rodziców oraz dzieciaki do dorzucenia swojego przysłowiowego grosza do pudełka, które stoi na holu przedszkola(Można przekazać pieniążki w woreczku dla dziecka, a ono je wrzuci po przekroczeniu progu przedszkola, bądź przekazać je jednej z cioć)
  • Kasztanobranie- zebrane przez Państwa dzieci kasztany można pozostawiać przy wejściu do przedszkola, na schodach 🙂
  • Kiermasze, eventy poświęcone Oliwce- udział w takich evantach oraz dorzucenie symbolicznej złotówki od siebie zapewnia Państwu rozrywkę a dla Maleństwa jest to krok bliżej do uzyskania pełnej sumy na lek.
  • Licytacje- na facebooku powstała grupa „Licytacje dla Oliwii SMA1 #RycerzeOliwki”na której każdy może wystawić przedmiot od siebie a także zalicytować coś. Ludzie na licytację wstawiają dosłownie wszystko, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. Cały dochód z licytacji trafia do Oliwki.
  • https://www.siepomaga.pl/oliwka – na tej stronie mają Państwo szczegółowo opisaną historię choroby dziewczynki. tutaj liczy się każda wpłata, wbrew pozorom im mniejsza ale częściej przekazywana pomaga Oliwce wskoczyć na TOP strony, a co za tym idzie, więcej osób ma szansę usłyszeć o niej i ją wspomóc. Dlatego jest prośba do Państwa- zamiast jednorazowej wpłaty np. 20 zł poświęćcie Państwo te 5 minut życia i dokonajcie 10 wpłat po 2 zł. Niestety komputer jest nieprzekupny i dla niego liczy się tylko ilość wpłat, by wznieść naszą Koniczynkę na TOP strony
  • Nakrętki- z Naszego przedszkola wyjechały już dwie dostawy nakrętek(dzięki cioci Basi z grupy Motylki). Na stronie na facebooku Rycerze Oliwii z SMA można odnaleźć dużo punktów, w którym te nakrętki nadal są zbierane
  • https://dobryklik.pl/oliwka/ Strona działająca podobnie do siepomaga. Jest sprawdzona, można dokonywać na niej wpłat
  • Udostępnianie!!!!! I rozpowszechnianie informacji o dziewczynce w mediach społecznościowych, wśród znajomych, gdzie się da!

Pomagajmy, bo POMAGANIE JEST FAJNE!!!