Tworzymy i się uczymy! :)

Poznając kolejną literkę- „D”.

Razem z ciocią wymyślaliśmy wyrazy na głoskę „d”, które ciocia skrupulatnie zapisywała. Następnie na naszą prośbę ciocia według naszych szczegółowych instrukcji pisała te wyrazy na kartce. Utrwaliliśmy przy tym takie pojęcia jak „nad”, „pod”, „w”, „obok”, „po prawej” czy „po lewej”. Następnie wspólnie ułożyliśmy naszą bajeczkę przepełnioną literkami „D”. Nie było takiego dziecka, które nie dorzuciłoby słynnej cegiełki do tej historyjki. Kreatywność dzieci nie miała końca, w trakcie rysowania i tworzenia bajki, co chwilę wpadały nam do głowy kolejne wyrazy, które oczywiście musiały zostać dopisane do naszej listy. Tym sposobem powstał obraz namalowany na całej wielkiej kartce papieru, lista słów na literkę „D” oraz nasza prywatna, „Zajączkowa” bajka. Dumni ze swojego dzieła wspólnie pokolorowaliśmy naszą piękną ilustrację.

A oto nasza bajeczka! 🙂