Polska- moja mała Ojczyzna

W tym tygodniu nasza grupa poznaje nasz kraj- Polskę. Razem z ciocią stworzyliśmy mapę, którą codziennie uzupełniamy o kolejne miejsce, które „zwiedziliśmy”.

Ciocia czyta nam legendy związane z wybranymi miastami w Polsce. Odpowiada o Polsce, jej symbolach narodowych. Dowiadujemy się wielu ciekawych informacji na temat naszego kraju. Ciocia cierpliwie odpowiada na nasze liczne pytania.

Po tym tygodniu każdy Zajączek wie jak nazywa się nasze państwo, jak wygląda flaga i godło oraz rozpoznaje nasz hymn narodowy. Wie jakie są największe góry w Polsce oraz jakie posiadamy morze.

Poznaliśmy takie miasta jak:

  • Zakopane(Tatry)- legenda o śpiących rycerzach w Tatrach
  • Kraków- legenda o Smoku Wawelskim oraz o Wieży Mariackiej
  • Warszawa- legenda o Warsie i Sawie oraz o Warszawskiej Syrence
  • Poznań- poznaliśmy śmieszną historię o dwóch koziołkach, które skakały po dachu
  • Jurata- legenda o pięknej Juracie, która zakochała się w rybaku a także o zwykłym chłopcu Mikołajku i jego wielkiej miłości- syrence, których miłość nie miała szans na szczęśliwe zakończenie. Ostatecznie on został zamieniony w roślinkę- Mikołajka a ona w morską pianę, która nigdy nie wydostanie się z morza.

Dodatkowo mieliśmy okazję obejrzeć filmy oraz zdjęcia przedstawiające nasz piękny kraj- polskie Tatry, niesamowity Półwysep helski, który jest otoczony wodą aż z dwóch stron czy piękną stolicę Polski- Warszawę i jej zabytki.