Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat

ARRRRRRR- tak przez cały dzień nasze dzielnie Zajączki mogły wykrzykiwać radośnie i to nie z byle powodu! 18 września obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat!

Zaczęło się niewinnie. Ciocia Sandra przekazała nam informacje, że gdzieś w naszej sali Pirat Rabarrrrrrbarrrr ukrył dla nas list. Bez zbędnego gadania, cała nasza grupa ruszyła w poszukiwania!

Po rozwinięciu przypalonego zwoju przez naszego pirata papieru, nie mieliśmy innego wyjścia- musieliśmy złożyć przysięgę piracką i czym prędzej wsiąść na statek i przepłynąć niebezpieczne morza i oceany w rytm bardzo groźnej, pirackiej muzyki!

Pierwszym zadaniem jakie na nas czekało- był test naszych statków pirackich! Och, ile było przy tym zabawy! Każdy z nas chciał koniecznie udowodnić, że jego statek piracki dopłynie na wyspę szybciej, niż te pozostałe!

Kolejnym zadaniem była próba sił- piraci z czyjego statku są silniejsi?! Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, zasiedliśmy na naszych statko-materacach i na TRZY-CZTERY ciągnęliśmy tak mocno linę, jak jeszcze nigdy! Zadanie nie było proste! Przeciwnicy mieli tyle samo siły w dłoniach co my, i nie przestraszyło ich nawet głośne wykrzykiwanie ARRRR!

Na koniec wykonaliśmy własne papugi. Bo czymże jest prawdziwy pirat bez swojego towarzysza?

Po wykonaniu wszystkich pirackich zadań i odgadnięciu zagadek zadanych przez ciocię, która jak się okazało, zna naszego pirata, dostaliśmy od niej dyplom wpisane przez samego pirata Rabarrrrrrbarrrrra, który od dzisiaj został naszym przyjacielem.

Na koniec wszyscy wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w pirackiej czapce i z czerwoną papugą. Od dzisiaj jesteśmy prrrrrrawdziwymi piratami!