Witamy! :)

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

Z tej strony Wasza ciocia Sandra. Chciałam Was przywitać w naszej Zajączkowej grupie.

Ten rok szkolny różni się nieco od wcześniejszych z powodu pandemii, ale liczę na to, że mimo niesprzyjających nam okoliczności uda nam się go przejść z uśmiechem na twarzy w rytm muzyki i zabawy, które towarzyszą nam już od pierwszego dnia września.

Nasza grupa liczy 18 dzieci- 9 chłopców i 9 dziewczynek wieku 4 i 5 lat. Jest to niesamowity mix różnych osobowości, które jak się okazało już w trakcie pierwszych dni- niesamowicie się uzupełniają. Są to inteligentne, kreatywne dzieciaki z masą pomysłów, uśmiechnięte, wesołe i bardzo koleżeńskie. Już od samego początku każdy odnalazł swojego kompana do zabaw, z którym wyruszają wspólnie w świat wyobraźni zarówno w trakcie zajęć jak i zabaw swobodnych.

Na co dzień pracujemy na programie wiodącym „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”

Ponadto realizujemy następujące programy własne oraz innowacje pedagogiczne:

• „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”- jest to program profilaktyczny dotyczący zdrowia, higieny i bezpieczeństwa dziecka w przedszkolu i poza nim; uwzględnia poznanie najważniejszych procedur Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
  • „Kierunek zdrowie”- innowacja pedagogiczna zawierająca elementy kodowania offline
  • „Ruch i zabawa to podstawa”- innowacja pedagogiczna na podstawie metody ruchu rozwijającego D. Dziamskiej.

W naszej grupie są przeprowadzane zajęcia z języka angielskiego 2 razy w tygodniu po 30 min.

Poniżej przedstawiam zdjęcia naszych dzielnych Zajączków w pierwszych dniach ich pobytu w przedszkolu 🙂

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200908_130643-768x1024.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200908_130530-768x1024.jpg