„Kapelusz pełen barw”- kreatywne zajęcia plastyczne

Program własny „Kapelusz pełen barw” autorstwa Aleksandry Janickiej, stwarza dzieciom możliwość poznania sztuki w prosty, niestandardowy i interesujący sposób.

Pomaga odbiorcom w poznawaniu własnych możliwości poprzez: eksperymenty, kontakt z dziełami sztuki i podstawowymi zagadnieniami teorii plastyki oraz poprzez stawianie dziecku różnorodnych wyzwań i zadań z zakresu motoryki.

Program własny „Kapelusz pełen barw” w formie zabawy prezentuje najważniejsze zagadnienia plastyczne, rozwija umiejętności praktyczne, pobudza kreatywność i swobodną ekspresję poprzez kontakt ze sztuką.

Najważniejszym jego założeniem jest swoboda dzieci w podejmowanych działaniach plastycznych.
Cele ogólne:
• Przekazanie dzieciom wiedzy z zakresu podstaw plastyki niezbędnej do swobodnego poruszanie się po świecie sztuki
• Rozwijanie i doskonalenie umiejętności manualnych, technicznych i przestrzenno- konstrukcyjnych
• Kształtowanie wyobraźni, kreatywności, ekspresji twórczej wychowanków poprzez kontakt z szeroko rozumianą sztuką, jej kierunkami i nurtami na przestrzeni dziejów.

Program adresowany jest dla dzieci 6-5 letnich. Zajęcia będą realizowane w grupie „Wesołe Nutki” i prowadzone przez Aleksandrę Janicką.

„Stare zamczysko”- rysowanie suchymi pastelami

„Akwarium”. Do dekoracji ryb wykorzystaliśmy metalizowaną mozaikę.