Dzień Dinozaura

W przedszkolu w Strzyżowicach odbył się Dzień Dinozaura.  Kto by nie chciał przenieść się w czasy, gdy żyły te ogromne gady. Choć wyginęły dawno, dawno temu to informacje o nich nie przestają nas fascynować i zadziwiać.
Nazwa Dinozaur pochodzi z połączenia dwóch greckich słów, które przetłumaczone dają nam „straszny jaszczur”.

W tym dniu w grupie „Sówki” pojawił się wspaniały ekspert od dinozaurów. Nasz ekspert Franek, wie o dinozaurach dosłownie wszystko. Udostępnił nam swoją kolekcję, abyśmy i my mogli zapoznać się bliżej z dinozaurami. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawostek na temat tych ogromnych stworzeń, mogliśmy obejrzeć czaszkę dinozaura oraz plansze z ciekawostkami przygotowane przez Franka z rodzicami. Dzieci miały okazję poszukać skamielin oraz pomalować je farbami. Uwieńczeniem zajęć o dinozaurach był wspaniały eksperyment, każde dziecko miało okazję trzymać w rączkach jajo dinozaura i sprawić, aby z niego wykluł się mały dinozaur. Zajęcia były bardzo emocjonujące, a wiedza, jaką wykazał się nasz ekspert Franek imponująca.

Jest nam bardzo miło, iż Franek nie tylko w dzień dinozaura dzieli się z nami swoją wiedzą, ale każdego dnia podczas pobytu w przedszkolu. To był ciekawy i wspaniały dzień, który pozwolił jednemu z naszych przedszkolaków zamienić się w wspaniałego eksperta. Dziękujemy