Kaszolina- zabawy masą plastyczną

Dzieci w wieku przedszkolnym wręcz uwielbiają wszelkiego rodzaju masy sensoryczne i właśnie dzięki tym masom rozwijają swoją wyobraźnie jak i zdolności manualne. Oczywiście przeróżne masy możemy zakupić w sklepie, ale nasza grupa lubi eksperymentować i wielką radość sprawia nam łączenie magicznych składników i sprawdzanie, co wyczarowaliśmy, a potem to już sama radość z zabawy taką masą plastyczną.

Po raz pierwszy zrobiliśmy masę plastyczną z kaszy manny i ciepłej wody. Takie domowe masy plastyczne są tańsze i bezpieczniejsze dla dzieci. Efekt przeszedł nasze oczekiwania, choć dzieci miały pomysł, że jeszcze chwilka i może uda nam się wyczarować przepyszny tort. No cóż wyszły nam różne ciekawe rzeczy, a i tortu nie zabrakło