Poznajemy kreatywność

Kreatywność to zdolność do nieszablonowego myślenia i działania, odnajdywania oryginalnych rozwiązań. W teraźniejszych czasach dzieci mają wiele zabawek , które grają, świecą jeżdżą- można powiedzieć że „ bawią się za dziecko”. Dziecko powinno mieć możliwość stworzenia swojej własnej zabawki, według własnego projektu. Przedszkolaki bardzo lubią eksperymentować, badać- sprawdzać nieszablonowe zastosowanie różnych przedmiotów. W poniedziałek do naszej grupy zaprosiliśmy kreatywność i już po chwili z naszych rąk wychodziły przepiękne dzieła- jedyne i niepowtarzalne. Bardzo ważne jest, aby dziecko miało możliwość tworzenia przez co jego działania są nieszablonowe, zaskakujące, wyjątkowe i wartościowe.