Dzień dyni – dzień pomarańczowy

29 października w naszym przedszkolu odbył się „Dzień dyni”. Był to dzień pod znakiem koloru pomarańczowego jak również dzień pełen eksperymentów i doświadczeń gdzie motywem przewodnim była piękna smaczna i zdrowa dynia.

Z tej okazji przedszkolaki dostały przepyszną galaretkę owocową w kolorze pomarańczowym, a na obiadek smaczną zupkę dyniową. Dzieci postanowiły zrobić lampiony- pomalowały na pomarańczowo słoiczki, po czym obsypały je brokatem i przystroiły kokardką.

Podczas eksperymentów dowiedzieliśmy się, co kryje w środku nasza zaczarowana dynia, sprawdziliśmy czy jest ciężka, jaka jest jej faktura ( gładka czy raczej chropowata), sprawdziliśmy jak pachnie już pokrojona dynia. Tego dnia było wiele zagadek i zabaw związanych z naszą zaczarowaną dynią.