WITAMY W PRZEDSZKOLU

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice !

Serdecznie witam wszystkie dzieci oraz Rodziców. Życzę wszystkim dzieciom zadowolenia, wielu nowych przyjaciół, wspaniałej zabawy i nauki oraz mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Szczególnie gorąco witam nowo przybyłe dzieci, które po raz pierwszy przestąpiły progi naszego przedszkola. Jestem przekonana, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie. Z każdym dniem są bardziej radosne, dobrze czują się w swojej grupie.

Grupa „Sówki” liczy 25 dzieci, do której uczęszczają dzieci 3 i 4 letnie. Dzieci w naszej grupie są serdeczne, uśmiechnięte, mające wiele wspaniałych pomysłów na każdą okazję, zawsze gotowe do pomocy.

Wychowawca grupy pracuje w oparciu o program wiodący, programy własne oraz innowacje :

• „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości „ – program wiodący WSiP. Program ten stwarza dzieciom możliwość:

– dobrowolnego i swobodnego podejmowania określonych działań,

– poszukiwania możliwych sposobów rozwiązywania określonych zadań,

– dokonywania własnej oceny wykonanych zadań i osiągniętych rezultatów.

Dziecko czuje własną sprawczość, wzmaga wiarę we własne możliwości.

•  „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”- program profilaktyczny dotyczący zdrowia, higieny i bezpieczeństwa dziecka w przedszkolu i poza nim; uwzględnia poznanie najważniejszych procedur Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
  • „Kierunek zdrowie”- innowacja pedagogiczna zawierająca elementy kodowania. Głównym celem innowacji jest rozwijanie myślenia logicznego, umiejętności pracy zespołowej.
  • „Ruch i zabawa to podstawa”- innowacja pedagogiczna na podstawie metody ruchu rozwijającego D. Dziamskiej. Chęć ruchu oraz tworzenia będzie odgrywać najważniejszą rolę. Celem innowacji jest rozwijanie koordynacji wzrokowo- ruchowo-słuchowej, usprawnianie małej motoryki, współdziałanie w grupie.

W naszej grupie są przeprowadzane zajęcia z języka angielskiego 2 razy w tygodniu po 30 min.