WITAMY W PRZEDSZKOLU w Nowym Roku Szkolnym 2020/2021

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice !!!

Witam, po tak długiej przerwie…

Mam nadzieję, że nasz pobyt nie będzie zakłócany przez nieplanowane przerwy z powodu pandemii. Cieszę się, że Państwa dzieci tak licznie przybyły do przedszkola. Z chwilą 1 września na każdej twarzy rysował się uśmiech i zaciekawienie.

W naszej grupie mamy 23 dzieci, jest to grupa 5,6 latków – ciekawych świata, sympatycznych i niezwykle koleżeńskich. Dzieci wykazują kreatywne myślenie, co można zaobserwować podczas ich zabaw swobodnych w kącikach zainteresowań.

Podczas pobytu w placówce codziennie stawiamy czoła różnym wyzwaniom, jakimi są trudne zadania, rebusy, łamigłówki. Dużo rysujemy, kolorujemy, kleimy oraz wycinamy. Kładziemy duży nacisk na motorykę małą, tak niezbędną w dalszej edukacji naszych najmłodszych.

Wyzwalamy swoją pozytywną energię podczas tańców i zabaw ruchowych w kole, podczas zajęć gimnastycznych.

Wychowawca grupy pracuje w oparciu o program wiodący, programy własne oraz innowacje :

• „Tęczowe literki” – program własny dotyczący nauki i utrwalania głosek,
  • „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”- program profilaktyczny dotyczący zdrowia, higieny i bezpieczeństwa dziecka w przedszkolu i poza nim; uwzględnia poznanie najważniejszych procedur Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
  • ” Rytm i melodia” – innowacja pedagogiczna dotycząca poznawania prostych układów choreograficznych; kształtująca poczucie rytmu oraz naukę piosenek i melodii,
  • „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości „- program wiodący WSiP

W grupie prowadzony jest 2x tyg po 30 min.język angielski i katecheza.

Poniżej, karty pracy na których dzielnie pracują ” Motylki”.

Każde dziecko posiada kubeczek z imieniem, w którym umieszczone są przybory do rysowania – dzieci samodzielnie już odczytują globalnie swoje imię. W każdej opisanej teczce znajdują się prace, a półeczki ze znaczkami i imionami służą do przechowywania strojów na gimnastykę oraz wytworów wyobraźni przelanych na papier.

Jest czas na pracę i na zabawę. Często wychodzimy na podwórko, aby tam na świeżym powietrzu pobawić się i dotlenić.

We wszystkie nasze zajęcia oraz zabawy staramy się wplatać zasady higieny mycia rąk, a sprzęty i zabawki są na bieżąco dezynfekowane.

Na tej stronie będą pojawiać się filmiki z zabaw, tańców dzieci do których dostęp będą mięć tylko Rodzice z grupy „Motylki”

Mam nadzieję, że wszyscy zdrowo przebrniemy przez ten rok szkolny czego serdecznie Państwu życzę.