KIEDY PATRZĘ W NIEBO

Od początku świata niebo i wszystko co nas otacza jest bardzo fascynujące i tajemnicze. Dzieci również są zaciekawione, jakie tajemnice skrywa w sobie niebo? Czy są inne planety niż Ziemia? Jak wielki jest wszechświat? Kiedy powstał?

Tematyka z ostatniego tygodnia miała na celu rozbudzanie zainteresowań poznawczych i badawczych w zakresie środowiska przyrodniczego Ziemi oraz zainteresowań wszechświatem. Rozwijaliśmy wyobraźnie oraz inwencje twórczą dzieci poprzez wspólne działanie.

Na zajęciach mieliśmy dwóch ekspertów którzy dzielili się z nami swoją wiedzą (planety i ich budowa, słońce – gwiazda, dzień i noc, statki kosmiczne, Mikołaj Kopernik, Apollo 11, Galaktyka). Dzieci prowadziły zajęcia przekazując wiadomości jakie zgromadziły. Udzielały odpowiedzi na zadawane pytania i przez cały tydzień służy pomocą w poruszanej tematyce.

Rozbudzaliśmy ciekawości światem zewnętrznym, poszerzaliśmy wiedzę na temat gwiazd, planet oraz przestrzeni kosmicznej, rozwijaliśmy kreatywność podczas wykonywania prac plastycznych. Przybliżyliśmy sobie postać Mikołaja Kopernika i Neil Armstrong, rozwijaliśmy umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji, rozwijanie zdolności swobodnego wypowiadania się.

Tydzień „Kiedy patrzę w niebo” z pewnością można zaliczyć do udanych.