„WIRUSOOCHRONA”

OD PAŹDZIERNIKA W NASZYM PRZEDSZKOLU, REALIZUJEMY AKCJĘ PT: „WIRUSOOCHRONA”.

W ostatnim czasie, kiedy społeczeństwo zmagało się z epidemią koronawirusa szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań.

AKCJA MA NA CELU: promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk, zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych, zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Swoje działania rozpoczęliśmy od zajęć na temat zdrowego i higienicznego trybu życia. Jak poprawnie myć ręce. Dowiedzieliśmy się jakie są najważniejsze zasady, których trzeba przestrzegać, aby ustrzec się przed wirusami. Dzieci zapoznały się z prezentacją, która pokazała nam czym są bakterie i wirusy. Wykorzystywaliśmy każdą wolną chwile na wyjścia do ogrodu przedszkolnego i na zajęcia sportowe.

Cała akcja pozwoliła nam wszystkim uzmysłowić sobie jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej.