MIKOŁAJ, MIKOŁAJ, MIKOŁAJ

Mikołajki w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowujemy się do niego bardzo starannie. Wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj, Renifery ora Bałwanki. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Poznajemy również historię prawdziwą o Świętym Mikołaju. Wspólnie śpiewamy piosenki dla Mikołaja oraz tańczymy do zimowych melodii.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi oraz na okno, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Zanim Mikołaj zawitał do naszego przedszkola przygotowaliśmy mu mały poczęstunek – było to mleko oraz marchewka (podejrzewamy że bardzo mu smakowało).

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana witaliśmy się z wirtualnym Mikołajem który zawitał do naszego Przedszkola. Wspólnie tańczyliśmy, rzucaliśmy się śnieżkami, przedostawaliśmy się przez ogromne zaspy śniegowe, rozwiązywaliśmy zadania do świątecznego quizu oraz uczestniczyliśmy w gimnastyce prowadzonej przez Śnieżynkę. Potem Mikołaj złożył życzenia świąteczne i upoważnił ciocie przedszkolne do rozdania zostawionych prezentów (w tym roku nie mógł na nas poczekać gdyż miał jeszcze baaaardzo dużo upominków do rozwiezienia). Prezenty były wspaniałe.

Zdjęcia zrobione przy kominku, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo będą wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że może zdołają zobaczyć Mikołaja i pomachają mu na pożegnanie.

Dziękujemy za wspaniałe prezenty i świetną zabawę Mikołaju.