Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Na samym początku ciocia podzieliła nas na dwie grupy- chłopców i dziewczynki oraz poinformowała, że czeka nas wielka rywalizacja na temat bajek, nie tylko tych, które znamy z telewizji, ale także książkowych.

Rozpoczęliśmy od zabawy „Jaka to melodia?” Ciocia zaprezentowała nam kilka piosenek z najpopularniejszych bajek, a naszym zadaniem było odgadnięcie tytułu bajki, z której pochodzi.

Następnie przeszliśmy do zabawy „Jak oni śpiewają?”. Naszym zadaniem było dokończenie śpiewu popularnych piosenek pochodzących z bajek. W tej kategorii świetnie radziły sobie dziewczynki , ale także na wyróżnienie zasłużył nasz kolega Jaś, który znał większość piosenek!

Kolejnym zadaniem było dobranie w postaci w pary. Z tym zdaniem wszyscy poradzili sobie wspaniale!

A żeby było troszkę trudniej…Ciocia ułożyła przed nami: nazwy bajek, bajkowe ilustracje oraz rekwizyty. Naszym zadaniem było dopasować tytuł do bajki, a następnie odszukać rekwizyt. W tej konkurencji większą wiedzą wykazali się chłopcy 🙂

Uwaga, zbliża się niebezpieczeństwo!

W trakcie drugiego śniadania do naszej sali wkradł się niebezpieczny Arctos, który chciał zamrozić całą naszą grupę! Szybko pobiegliśmy po kartki, z których miały powstać śnieżne kule- gwarancja naszego zwycięstwa! Zły bałwanek nie zagościł u nas na długo! Zmykał gdzie pieprz rośnie. Zwycięstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nagle przenieśliśmy się do wioski Smerfów! W rytm wesołej muzyki biegaliśmy swobodnie po sali, jednak na hasło „Zbliża się Gargamel razem ze swoim kocurem Klakierem!” jak najszybciej musieliśmy schować się do naszych smerfnych domków!

Kolejnym etapem naszej podróży po świecie bajek było utworzenie wielkiego pociągu. W rytm muzyki z bajki „Tomek i przyjaciele” krążyliśmy po sali w drodze od stacji do stacji. Na każdej ze stacji czekało na nas inne gimnastyczne zadanie, na przykład: zrób 10 przysiadów, zrób 8 pajacyków, wykonaj 6 skłonów itd.

Na zakończenie wykonaliśmy zadania przy stolikach. Pierwsze zadanie polegało na starannym rysowaniu drogi pociągu po śladzie, drugie na wskazanie zbioru, w którym znajduje się więcej postaci z bajek. Dzieci poradziły sobie świetnie z tym zadaniem. Po dobrze wykonanej pracy czekały na nas tylko tańce i zabawa przy muzyce 🙂