DZIEŃ KROPKI.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem organizacji Dnia Kropki było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie obejrzeliśmy bajkę, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności.Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Następnie malowaliśmy kolorowymi farbami fantazyjne obrazy.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE