„Czuję… Kto czuje…?” EMOCJE – zabawa z kartami do pobrania

Zabawa „Czuję… Kto czuje…?”, którą prezentuje strona Emocje Dziecka, może stanowić ciekawe narzędzie, które przyda się w ramach prowadzenia edukacji emocjonalnej. Będziemy ćwiczyć umiejętność nazywania, rozpoznawania oraz prezentowania uczuć i emocji. Podczas ćwiczenia stymulujemy także uwagę i koncentrację, bowiem w jego trakcie uczestnicy grupy oczekują na wywołanie i swoją kolej.

Każde z dzieci biorących udział w zabawie otrzymuje kartę. Gracz rozpoczynający zabawę w górnej części karty ma zapisaną nazwę emocji lub uczucia, w które ma za zadanie się wczuć. Dzieli się z grupą tym, co ma zapisane w górnej części karty „Czuję…” oraz pokazuje tą emocje/uczucie za pomocą gestów, mimiki i dźwięków. Następnie zadaje pytanie “Kto czuje…,,” i podaje nazwę emocji/uczucia znajdującą się na dolnej części karty. Na to wezwanie odpowiada osoba, która ma na swojej górnej części karty zapisaną tą właśnie emocje/uczucie. Jej zadaniem jest odpowiedzieć w analogiczny sposób, podając swoją emocje/uczucie „Czuję…” oraz pokazać ją za pomocą gestów, mimiki i dźwięków. Zabawa trwa do momentu, aż skończą się karty.

Uwaga! By zabawa miała sens wszystkie karty muszą być rozdane. Jak najbardziej jest zalecane uczestnictwo w zabawie całej rodziny.

Wesołej zabawy!

karty do pobrania: